Erasmus+ projekts Pelēčos

Laika posmā no 28. marta līdz 2. aprīlim Erasmus projekta"The Sunny Side Up" laikā ir paredzēta skolēnu un skolotāju vizīte Latvijā. Pelēču pamatskolā ieradīsies četru Eiropas valstu pārstāvji, t.i. no Kipras, Norvēgiijas, Spānijas un Slovēnijas. Skolā ciemiņi viesosies divas dienas. Šajā laikā aktīvi piedalīsies dažādās darbnīcās.

     

28. marta dienas otrajā pusē projekta dalībnieki ierodas Latvijā un dodas uz Daugavpili. Šeit viņi viesnīcā atpūtīsies pēc saviem lidojumiem. Kipras viesi jau uztraucas, vai paspēšot ierasties laicīgi, jo jau kādu laiku braucot un apkārt ir tikai mežs. Viņu valstī apkārtējā ainava ir savādāka.

Trešdien viesmīlīgi sagaidījām ciemiņus Pelēču KN ar skaistiem priekšnesumiem. Pēc tam kopīgi veidojām mini siltumnīcas, kurās stādījām tomātu stādiņus.  Darbnīcā piedalīsies mūsu skolas 5.-9. kašu skolēni.Protams bija arī draudzīgas sarunas un fotografēšanās mirkļi. Noskaņojums bija ļoti jauks. Tālāk sekoja draudzīga boulinga spēle un sarunas pie vakariņu galda.

30. aprīlis projekta dalībniekiem sākās ar nelielu sveicienu no pirmskolas grupiņas. Mazie bija sarūpējuši mazas dāvaniņas - saulīti katram dalībniekam. Tālāk sekoja darbs grupās -kolāža par projekta tēmu, par sauli. Šodien skolēnu sarunas ritēja jau raitāk. Visapkārt bija smaidi, smaidi... Sporta zālē notika stafetes- sacensības starp visu valstu skolēnu komandām. Patīkami bija skatīties, kā skolēni no dažādām valstīm viens otru uzmundrināja, juta līdzi. Pēc pusdienām visi satikās uz noslēguma pasākumu. Skolotāji saņēma projekta starptautiskos sertifikātus. Un šķiršanās brīdis bija klāt. Vēl pēdējās  dienas, lai iepazītu Latviju, Daugavpili, arī Rīgu.